داستانهای کوتاه جنگ تحمیلی

خوشا آنان که با شهادت رفتند

بچه های صدا و سیما  آمده بودند تا از دوست دوران دبستان و همرزم ما در گروه 411 مهندسی بروجرد یک برنامه ی مستند بسازند .

شهید منوچهر موسیوند

این برنامه   همانطور که مطلع هستید به شهدای ورزشکار می پردازد و روزهای جمعه از شبکه سه  سیما پخش می شود . شهید موسیوند هم از فوتبالیست های خوب بروجرد بود و اگر دنبال تیم ملی رفتن و بی خیال جبهه آمدن می شد می توانست در تیم ملی حضور چشمگیری داشته باشد ولی ایشان دفاع از حیثیت انقلاب و اسلام را به همه چیز ترجیح داد .

شهید موسیوند

همانطور که در این فیلم گفته ام ایشان از دوران مدرسه راهنمایی که در مدرسه راهنمایی محمد قمی درس می خوندیم یکی از چهره های خوب فوتبال بودند . در جبهه هم به محض اینکه فرصتی پیدا می شد بچه ها را جمع می کرد و فوتبال رو شروع می کردند .

احمئ یوسفی دوست شهید موسیوند

خاطره ای از آخرین روز زندگی این شهید را از زبان آقای علی جوانمرد که همسنگر ایشان بودند بشنویم .  ایشان می گفتند بعد از ظهر  روز قبل از شهادت ایشان ، با چند نفر رفتیم زیر پلی که آن طرف دهلران بود و آبتنی

کردیم در برگشت هندوانه ای خریدم و گفتیم ببریم در سنگر و با هم بخوریم وقتی هندوانه را قاچ کردیم منوچهر گفت : علی جان از  جاییش که خنکه یه مقدار به من بده بعد دستش را روی دلش گذاشت و گفت : اینجام خیلی می سوزه . من قسمتی از هندوانه را به او دادم ،  وقتی هم که سوار خودرو شدیم و می خواستیم برای مین گذاری جلو برویم ایشان دستش را روی دلش گذاشته بود و می گفت همینجا خیلی می سوزه . وقتی از خاکریزهای ایران سرازیر شدیم و مشغول خنثی کردن مین های عراقی بودیم مینی که منفجر شد درست جایی را هدف گرفته بود که منوچهر بارها می گفت اینجا خیلی می سوزه و همون ترکشها هم باعث شهادتش شدند. یادش گرامی و راهرش پر رهرو باد .

شهید موسیوند

تهیه کننده برنامه : آقای علی کرامتی . مدت زمان برنامه 30 دقیقه  محقق: شهزاد اردشیری لرجانی مدیر تصویر برداری : پیروز جابری  تدوین سهیل سلیمی  تولید : داود ماسوله رفوگر  کارگردان : علی کرامتی . در این فیلم  میثم فرزند این شهید بزرگوار نقش پدر را به عهده دا ر د. پدر ، دو برادر ، تعدای از همرزمان   و تعدادی از فوتبالیست های شهر در مورد شهید منوچهر موسیوند می گویند . در صورتیکه بخت یاری  کند قسمت هایی از این فیلم پخش شده را برای شما قرار خواهم داد .

برادر شهید موسیوند

شهید موسیوند

شهید موسیوند

شهید منوچهر موسیوند

شهید موسیوند

پدر شهید موسیوند

فرزند شهید موسیوند


[یک شنبه 9 مهر 1391 ]  [01:16 ق.ظ]  [احمد یوسفی ]